Nosisz okulary? A może spróbujesz soczewki kontaktowe?

Okulary korekcyjne to wciąż jedna z najpopularniejszych metod korekcji wad wzroku, choć nie należy ona do najwygodniejszych dostępnych na rynku. Właśnie dlatego warto spróbować soczewki kontaktowe.

Choć jeszcze kilkanaście lat temu nie było wyboru – każdy u kogo okulista stwierdził wadę wzroku, otrzymywał okulary korekcyjne, teraz wcale nie musi tak być. Mamy alternatywę. Nie musimy decydować się na oprawki, jeśli się w nich nie czujemy dobrze, albo uważamy, że nie pasują do naszej twarzy.

Wygodne i niewidoczne

Soczewki kontaktowe są o wiele wygodniejsze, lżejsze i niewidoczne dla osób z otoczenia. Dzięki dobrze dobranym soczewkom, możemy poczuć się jakbyśmy wady wzroku w ogóle nie mieli. Szkła kontaktowe są bowiem prawie niewyczuwalne na oku, nie przesuną się, nie spadną i nie stłuką jak okulary. Odchodzi zatem problem kosztownej naprawy, jakiej musimy dokonać w przypadku opraw okularowych, które ulegną uszkodzeniu mechanicznemu.

W przypadku wyboru soczewek kontaktowych nie musimy przejmować się tym czy będą pasować do naszego kształtu twarzy czy stroju – są one niemalże niewidoczne, dlatego wiele osób, nawet nie domyśli się, że mamy wadę wzroku. Również koszt jednorazowy zakupu jest niższy niż w przypadku kupna nowych okularów korekcyjnych.

Sport? Tylko w soczewkach

Jeśli jesteśmy amatorami sportu lub jakichkolwiek aktywności, to soczewki zdecydowanie wygrywają z okularami korekcyjnymi. Nosząc na oczach szkła kontaktowe nic nas nie ogranicza jeśli chodzi o uprawianie sportu. Możemy biegać, skakać i cały czas zachowujemy wyraźne, nieograniczone niczym widzenie.

Gdyby nie soczewki, wiele osób z wadami wzroku musiałoby zrezygnować całkowicie ze sportu, gdyż bez okularów nic by nie widzieli a ćwicząc w okularach z pewnością doszłoby do uszkodzenia opraw.

Soczewki to idealne rozwiązanie również w podróży, szczególnie jeśli często i dużo podróżujemy. Soczewki kontaktowe są dużo wygodniejsze, a ponadto nie musimy przejmować się ich przechowywaniem, ponieważ nie uszkodzą się tak jak okulary.

Warto wtedy pomyśleć o jednodniowych soczewkach.

Okulary przeciwsłoneczne + soczewki = duet idealny

Wiemy, że okulary korekcyjne, które mogą pełnić funkcję również przeciwsłonecznych są dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nosząc natomiast zwykłe okulary korekcyjne musimy zrezygnować z przeciwsłonecznych, ponieważ nie będziemy prawidłowo widzieć. Wybawieniem są w takich sytuacjach soczewki kontaktowe, które pozwalają zarówno zachować ostre i wyraźne widzenie a dodatkowo bez problemu możemy nosić okulary przeciwsłoneczne. Warto? Jak najbardziej!

Jak zacząć nosić soczewki kontaktowe?

Wiemy, że noszenie soczewek kontaktowych może się Tobie wydawać bardziej skomplikowane niż noszenie okularów, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli tylko ktoś nam pokaże jak używać szkieł kontaktowych, to wszystko stanie się jasne. Stworzyliśmy z tego powodu wyjątkową i atrakcyjną ofertę, która maksymalnie uprości Tobie rozpoczęcie użytkowania soczewek kontaktowych. W sklepie BezOkularow.pl mamy dla Ciebie kupon na badanie i aplikację soczewek za 39 złotych. Co najlepsze – w tej cenie otrzymujesz badanie przeprowadzone przez okulistę lub optometrystę, soczewki próbne, wizytę kontrolną, naukę zakładania i zdejmowania soczewek, a także materiały edukacyjne.

Zaczęcie noszenia soczewek kontaktowych nie może być bardziej proste prawda?